Дітям молодшого шкільного віку


Керрол Л. Аліса в Країні Див. - К.: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2015

До видання увійшли обидві прославлені книги Льюїса Керрола –
«Аліса в Країні Див» та «Аліса в Задзеркаллі». Доречні і вишукані ілюстрації Владислава Єрка, як завжди, вражають.

Нестайко В. Принцеса Іванна. - К.: Видавнича група
КМ-БУКС, 2016. - 64 с.

Всеволод Нестайко - автор, чиї твори для дітей увійшли до золотого фонду дитячої літератури. Вони видавалися 136 разів багатьма мовами світу, в незалежній Україні - 53 видання. Загальний наклад - понад 2 млн примірників. Згідно з соцопитуваннями, проведеним в 1990-1992 роках Державною бібліотекою для дітей та Міністерством культури, Нестайко - лідер читацького інтересу. Його твори включено до шкільної програми.
У цій казці принцеса Іванна геть не схожа на принцес, про яких звикли читати діти, адже їй не сидиться у палаці, їй зовсім не хочеться танцювати на балах. То про що ж мріє сучасна принцеса? Про це і дізнається юний читач із нової казки.

Казки Лірника Сашка. - К.: Зелений пес, 2014. - 72 с.

Не перевелись в Україні справжні козаки! Скільки зла не роби, а добро все одно переможе! Тільки справжній козак знає, як обхитрити чорта і навчити його співати козацьких пісень!

Результат пошуку зображень за запитом "чумарна марія іванівна казки для друга"

Чумарна М. Казки для друга. - Тернопіль: Богдан, 2011. - 108 с.

Цю казку написала для своїх учнів письменниця Марія Чумарна. Вона живе у Львові, працює у школі. Учні цієї школи складають казки, вірші, які потім друкують у власній газеті. Сподіваємося, що ця казка сподобається і тобі.

Рутківський, В. Ганнуся. У гості до лісовика. – Л.: Видавництво Старого Лева, 2014. – 230 с.

Ця повість є продовженням повісті «Ганнуся». Третій «А» подорослішав на рік, про те від того життя його не стало нуднішим. Ще б пак – хіба можна всидіти в наметі посеред лісу, коли невідомі злочинці попереджають, щоб ви поводилися тихо і нікуди не висовували свого цікавого носа? Хіба можна відмовитися від знайомства з русалкою Ган чи отримати подарунок від зайця? А ще – відчути вірне плече друга, переконати у своїй правоті невіруючого Хому Назаровича і, звісно, закохатися по самісінькі вуха у прекрасну однокласницю?

Рутківський В. Ганнуся – Л.: Видавництво Старого Лева, 2012. – 256 с.

Ця повість для тих, хто не знає, що відро з колодязя можна витягти кішкою, хто не вміє відрізнити курку від квочки чи здає до металобрухту цілий бульдозер – але хто хоче відкривати нові світи, знаходити нових друзів і переконуватися в тому, що дорослих теж можна ставити в куток.

Даррелл Д. Балакучий згорток. - К.: Зелений Пес, 2007. - 248 с.

За високими горами, за синім морем, за швидкою річкою існує справдешня казкова країна - Міфологія. І живуть там усі ті істоти, які мають жити в казкових країнах, - дракони й василіски, єдинороги та русалки, грифони й вовкулаки. І звісно, час від часу в Міфології стаються всілякі негаразди та неприємності.
А виправляти ці неприємності доводиться звичайним дітям - Саймону, Пітеру та їхній сестрі Пенелопі.
Тож якщо ти не від того, щоб сплавати на Острів Вовкулаків, продертися крізь Мандрагоровий Ліс чи взяти штурмом Замок Василісків, - сміливо перегортай сторінку!

Птіцин А. Лопухасте щастя. – К.: Зелений пес, 2008. – 112 с.

Книга «Лопухасте щастя» є продовженням пригод ельфів з Поперечки. Ця історія починається з того моменту, коли ельф Домашенко відправляється до Ельфелової вежі, щоб дати раду Чаші Щастя. Інші ельфи без цієї чаші почуваються нещасними, їм загрожує небезпека.
Читачу знову представляють Мілягу, Фантоса, Сольвейг, ельфіна Рембіка, Сіму з пластинчастим Синюшником і трьох подружок Ляпку, Лямбу і Ляксу. Згадується і про злісну Ельфіру, що тільки іменем подібна до ельфів.

Галаніна Ю. Літо як літо. - Вінниця: Теза, 2016. - 288 с.

Якщо у вас є знайомі Ньямагольці, то нехай подякують мурашкам. Еге ж, тим самим, що схрумали сходи в одній із акватиканських зі шкіл. Інакше б майбутні гінці Затичка, Смугастик і Живчик сиділи б собі на докучливих уроках. А якби вони сиділи на уроках, то від прекрасного Ньямагола, може, мало б що лишилося. Чому? Спитайте в пришелепуватого ньямагольського чародія. Лиш обережно: він такий огидний тип…
До книжки увійшло дві повістинки: «Літо як літо» і «Гінці в Ньямаголі».

Бригинець О. Принцеса Анжеліка. - К.: Зелений Пес, 2009. - 224 с.: іл.


Хто знає, як виглядає казка?
А Юрчик та Іннуся знають, бо вони товаришують із принцесою Анжелікою. Одного разу принцеса об'явилася у їхній квартирі і заявила, що вона - їхня тітонька. Відтоді життя дітей змінилося: у них з'явився казковий друг, вони навчилися користуватися магічними речами і проникати в чарівні світи...
Хочеш, щоб ця чарівна тітонька прийшла й до тебе? Тоді відкривай книжку і знайомся з принцесою Анжелікою.
А що ще треба знати про чарівниць, розкаже попередня книжка Олександра Бригинця та Анатолія Птіцина «Анжеліка - принцеса Анру».

Воронина Л. Таємне Товариство Брехунів, або
Пастка для синьоморда. - К.: Знання, 2015. - 135 с.

Що б ви зробили, якби довідались, що на Землю має прибути десант космічних піратів-синьомордів? Мабуть, знизали б плечима й вирішили, що це дурний жарт. Та, виявляється, загроза цілком серйозна, адже синьоморди мають на нашій планеті своїх агентів, котрі вже підготували вторгнення космічних завойовників. І лише Клим Джура та його вірні друзі можуть врятувати людство від страшної катастрофи. Але для цього треба проникнути у підземний саркофаг, розгадати таємницю давніх єгипетських богів і оживити Сонячного Сфінкса.
Прочитавши фантастичну повість Лесі Ворониної “Таємне Товариство Брехунів”, ви дізнаєтесь, чи пощастить нашим героям знешкодити підступних прибульців, провівши небезпечну операцію ПАСТКА ДЛЯ СИНЬОМОРДА.

Терен В. Хлопчик з планети "Ч" та Вогняні Пси. - К.: "Веселка". - 2012, 286 с.

Нова книжка відомого письменника Віктора Терена
містить три повісті ‑ «Хлопчик з планети «Ч», «Найд», «Костюмчик до осені», а також два оповідання ‑ «Артист» і «Горобчик».
Цікаві сюжети, вдало виписані образи героїв-людей і тварин, дотепність, фантастичні та казкові елементи, високий гуманізм ‑ ознаки «фірмового» стилю Віктора Терена ‑ мають одне надзавдання:
заторкнути в душі читача струни доброзичливості, любові до всього на світі сущого ‑ до природи, дітей, старих, тварин,
дати імпульс до співчуття та взаємодопомоги...
Чудові ілюстрації визначного художника дитячої книжки
Костя Лавра створені в тій же тональності зачудування світом.

Дал Р. Матильда. - К.: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА,
2015. - 272 с.

«Матильда» — найпопулярніша книга Роальда Дала, одного з літературних батьків Джоан Ролінґ — авторки «Гаррі Поттера»... Матильда — геніальна дитина, проте її родичі так не вважають. Для них вона — зайвий клопіт, головний біль. І Матильда вирішує перевиховати своїх обмежених і зациклених на собі родичів, а заодно й жахливу директорку школи пані Транчбул... 1988 року «Матильду» було визнано найкращою книжкою для дітей.

Дерманський С. Маляка - принцеса Драконії. -
Вінниця: Теза, 2015. - 160 с.

Як розпізнати і правильно проковтнути принцесу. Саме такому навчають... у драконячій школі. Та Драго і Пиптик, учні - дракончики, вважають, що все те — нудота. Бо де ж вони є, ті принцеси? Нема їх давно. А може, й не було ніколи.
Бо як же ти знатимеш, що перед тобою — справжнісінька принцеса? От і Драго і Пиптик не знали, доки не довелося летіти на її пошуки.

Стронг Д. Гармидер у школі. - Львів:
Видавництво Старого Лева, 2015. - 192 с.

Як?! До Вашої школи ще й досі не завітала міс Гармидер? Спробуйте попросити про це ва шого директора – адже міс Гармидер зазвичай працює вчителем на підміну. Ніхто зі школярів не відмовився би від такої вчи тельки! Бо з нею уроки перетворюються на саме задоволення: веселощі, гру, розважан ня, рейвах, тарарам, одним словом – суцільний гармидер!

Зірка Мензатюк. Таємниця козацької шаблі. (оновлена). Серія "Українська сила".

Мензатюк З. Таємниця козацької шаблі. -
Львів: Видавництво Старого Лева, 2015. - с. 161

Усе почалося з того, що в сімейства Руснаків з`явилася Машка - пошарпаний, але все ж нічогенький автомобільчик.
А далі... привид повідомив, що старовинна реліквія у небезпеці, -
і почалися шалені перегони, небезпечна, сповнена містики і захвату мандрівка замками України у пошуках козацької шаблі...
Ця пригодницька повість Зірки Мензатюк рекомендується для читання у шкільній програмі з української літератури учнями п`ятих класів.

Дітям середнього шкільного віку

Рутківський В. Джури козака Швайки. -
К.: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2016. - 336 с.

Усі ми знаємо імена Северина Наливайка, Богдана Хмельницького, Івана Мазепи. А ким були найперші козаки? Звідкіля вони взялися? На ці запитання ти знайдеш відповідь у новому гостросюжетному історичному романі Володимира Рутківського — одного з найблискучіших сучасних українських дитячих письменників. Його дивовижні герої — Грицик та малий волхв Санько, юний богатир Демко Дурна Сила, його мама-велетка, невломий козак Швайка зі своїм вірним вовком Барвінком та їхні численні друзі — з честю виходять із найскладніших ситуацій. А небезпека чигає на кожному кроці, а надто, коли ти зважився підняти шаблю на могутню татарську орду, а за твоєю спиною — майже нікого…

Рутківський В. Джури-характерники. -
К: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2015. - 336 с.

"Джури-характерники" – друга книга захоплюючої історичної трилогії провідного сучасного українського письменника Володимира Рутківського. У новому гостро-сюжетному романі читачі зустрінуться зі своїми улюбленими героями з попереднього роману "Джури козака Швайки" – юним характерником Саньком та його вірним другом Грициком. Хлопці підросли, змужніли, і тепер нарівні з дорослими козаками беруть участь у військових виправах. У романі з’являється ще один відчайдушний герой – маленький характерник Телесик зі своєю дитячою ватагою. А небезпека й надалі чигає на кожному кроці..."

Рутківський В. "Джури і підводний човен". -
К: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2015. - 336 с.

На тебе, любий читачу, чекають неймовірні пригоди, шалені звитяги і нові відкриття. Разом з героями роману ти оборонятимеш Київ, перепливеш неприступні дніпровські пороги, розвідаєш таємниці підземної Хортиці, штурмуватимеш Очаківську фортецю. Ти також дізнаєшся, як Санько допоміг Грицикові стати непереможним воїном-характерником, чому Демко Дурна Сила знову змінив своє прізвисько, і як Телесикові з Чорториєм вдалося винайти підводний човен і перепливти на ньому Чорне море. А небезпеки… На те вони й небезпеки, аби їх долати.

Рутківський В. Джури і кудлатик. -
К: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2015. - 272 с.

"Джури і Кудлатик" — четвертий роман трилогії відомого українського письменника Володимира Рутківського "Джури", за яку її автора удостоєно Шевченківської премії. З появою цього "незапланованого" роману трилогія стала тетралогією.Це — незвичайна книжка. Історична й сучасна, смішна і мудра. В ній ідеться про життя і смерть, про земне й небесне, про перші ніжні почуття (і то не тільки в людей), про переміщення в часі, де вірність і дружба залишаються незмінними.
На сторінках роману ви востаннє зустрінетеся зі своїми улюбленими героями — хоробрим вивідником Швайкою, друзями(характерниками Грициком і Саньком, козацькими вовками Барвінком і Куцим. Вам, напевно, буде цікаво довідатись про сучасного шестикласника Грицика і про те, що Куций через 500 років після козацьких часів перевтілився в Кудлатика. До того ж Кудлатик виявився ще й чудовим оповідачем.
Утім, краще послухати його самого...