Особливі книги про особливих дітей

2023-12-09

Нині у світовій та українській літературі домінує глибинне дослідження морально-етичних і психологічних аспектів соціальної адаптації і реабілітації людини з інвалідністю. У бібліотеці було оформлено тематичну виставку «Особливі книги про особливих дітей». Відвідувачі бібліотеки познайомилися з творами українських та зарубіжних письменників, в яких піднімаються проблеми закритості, закомплексованості, відчуття меншовартості людей з інвалідністю, психологічна і комунікативна неготовність здорових і неповносправних людей до конструктивного діалогу. Це такі твори, як О. Бачинський «140 децибелів тиші», М. Матіос «Солодка Даруся», О. Жовна «Історія Лізи», О. Орлова «Нечуй Невмерущий», Д. Матіяш «Марта з вулиці Святого Миколая», Є. Кузнєцова «Драбина», Л. Ніцой «Дві бабуськи в незвичайній школі, або скарб у візку», К. Слейтер «Розумник», А. Сульберг «Хто проти суперкрутих», Т. Флетчер «Різдвозавр» та ін. Новітнє суспільство незалежної України має демонструвати європейські стандарти безбар’єрності, толерантності, доброзичливості на всіх рівнях життя. Захід було проведено в рамках Всеукраїнської інформаційно-просвітницької тематичної акції «Національний тиждень читання».